Prawo rodzinne oraz opiekuńcze

Rozwody

Kancelaria specjalizuje się w prawie rodzinnym. Prowadzimy sprawy o rozwód i separację, zapewniając naszym klientom nie tylko kompleksową pomoc prawną, ale, w razie potrzeby, również konsultacje psychologiczne i pedagogiczne. Pomagamy rozwodzącym się małżonkom kompleksowo uregulować sprawy związane z opieką nad małoletnimi dziećmi oraz ustaleniem sposobu kontaktów z dziećmi; W przypadku braku porozumienia pomiędzy rodzicami w istotnych sprawach dotyczących dzieci, takich jak wybór szkoły, wyjazd za granicę czy zgoda na leczenie, prowadzimy mediacje, a także postępowania sądowe o rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka.

Alimenty

Jedną ze specjalności naszej kancelarii jest prawo rodzinne, które obejmuje normy legislacyjne zawarte w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Prawo rodzinne reguluje przepisy dotyczące majątkowych i niemajątkowych stosunków między małżonkami i krewnymi oraz stanowi o stosunkach wynikających z kurateli, opieki i przysposobienia. W zakres opieki prawnej naszej kancelarii wchodzą m.in. rozwody, separacje czy sprawy o alimenty.

Adwokat – rozwód

Rozwód wiąże się z dużym zaangażowaniem emocjonalnym oraz stresem – szczególnie wówczas, gdy dochodzi do niego wraz z orzekaniem o winie jednej ze stron. Ustalenia wymagają również kwestie opieki nad dziećmi, ponadto należy uregulować kwestie związane ze wspólnym majątkiem. Wszystko to sprawia, że większość klientów nie czuje się w tej sytuacji komfortowo i poszukuje zarówno porady, jak i wsparcia prawnego. Aby szybko i możliwie bezproblemowo przejść przez sprawę rozwodową, niezbędny jest adwokat. Rozwód to sytuacja trudna dla małżonków, a nierzadko również dzieci, dlatego nasza kancelaria dokłada wszelkich starań, by proces przebiegał jak najszybciej i przy jak najmniejszym zaangażowaniu stron oraz dzieci. W zależności od potrzeb naszych klientów świadczymy także dodatkowe usługi mediacyjne i zapewniamy wsparcie na każdym etapie sprawy rozwodowej. Siedzibą naszej kancelarii jest Wrocław, choć coraz częściej zgłaszają się do nas również klienci spoza miasta.

Adwokat – sprawy rodzinne

Nie tylko w przypadku rozwodu ważny jest skuteczny adwokat – sprawy rodzinne to także kwestie spadkowe czy sprawy dotyczące alimentów bądź ograniczenia praw rodzicielskich. Alimenty płacone na utrzymanie dzieci wiążą się często ze żmudnym i skomplikowanym procesem dochodzenia do porozumienia między małżonkami, zwykle właśnie na drodze prawnej. Dlatego warto zdecydować się na usługi naszej kancelarii: wieloletnie doświadczenie w sprawach o alimenty sprawia, że pomożemy w szybkim i bezproblemowym zakończeniu tego typu sporów.

Adwokat alimenty

Reprezentujemy Klientów w sprawach o ustalenie ojcostwa, jak równie o zaprzeczenie ojcostwa.

Do kategorii spraw rodzinnych należą również sprawy, o adopcję, o ustanowienie rodziną zastępczą oraz o ustanowienie opieki.

Adwokat prawo rodzinne

Szczegółowy zakres spraw z obszaru prawa rodzinnego, którymi zajmuje się nasza kancelaria:

  • alimenty (obniżenie, podwyższenie, ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego),
  • przysposobienie i rozwiązanie przysposobienia,
  • rozwiązanie małżeństwa (rozwód),
  • separację, zniesienie separacji,
  • ustanowienie kuratora dla małoletniego,
  • unieważnienie małżeństwa,
  • ustalenie nieistnienia małżeństwa,
  • ustalenie ojcostwa, ustalenie macierzyństwa,
  • ustanowienie rozdzielności majątkowej między małżonkami,
  • sprawy o zaprzeczenie ojcostwa i zaprzeczenie macierzyństwa.

Nasz prawnik może stać się mediatorem w sprawach tak delikatnej natury, jakimi są relacje pomiędzy krewnymi, dzięki czemu Państwa sprawy rodzinne nie będą musiały kończyć się na sali sądowej.

Prawnik – rozwód

Każda przyjęta przez nas sprawa, niezależnie od tego, czy jest to rozwód czy roszczenia alimentacyjne, jest przez nas dogłębnie analizowana. Dzięki takiemu działaniu jesteśmy w stanie doradzić klientowi najlepsze rozwiązanie. Ważne dla nas jest, aby ten traktował adwokata, do którego przyszedł po poradę jak sprzymierzeńca i powiernika, który chce dla niego jak najlepiej. Tylko takie podejście sprawi, że osoba potrzebująca naszej pomocy będzie w stanie zaufać i opowiedzieć o swoim problemie ze szczegółami, co sprawi, że adwokat będzie mógł zaproponować skuteczną linię obrony.

Adwokat – rozwody

Zdajemy sobie sprawę z tego, że rozstania wywołują w małżonkach silne emocje, których na co dzień nigdy by nie ujawnili, dlatego też staramy się być dla naszych klientów wsparciem, zarówno w naszej kancelarii, jak i na sali sądowej. Szczególną uwagę zwracamy także na dzieci, które dogłębnie przeżywają rozstanie rodziców. Staramy się, aby w jak najmniejszym stopniu odczuwały trudne chwile.