Prawo rodzinne i opiekuńcze

Kancelaria specjalizuje się w prawie rodzinnym. Prowadzimy sprawy o rozwód i separację, zapewniając naszym klientom nie tylko kompleksową pomoc prawną, ale, w razie potrzeby, również konsultacje psychologiczne i pedagogiczne. Pomagamy rozwodzącym się małżonkom kompleksowo uregulować sprawy związane z opieką nad małoletnimi dziećmi oraz ustaleniem sposobu kontaktów z dziećmi; W przypadku braku porozumienia pomiędzy rodzicami w istotnych sprawach dotyczących dzieci, takich jak wybór szkoły, wyjazd za granicę czy zgoda na leczenie, prowadzimy mediacje, a także postępowania sądowe o rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka.

Rozwód wiąże się z dużym zaangażowaniem emocjonalnym oraz stresem – szczególnie wówczas, gdy dochodzi do niego wraz z orzekaniem o winie jednej ze stron. Ustalenia wymagają również kwestie opieki nad dziećmi, ponadto należy uregulować kwestie związane ze wspólnym majątkiem. Wszystko to sprawia, że większość klientów nie czuje się w tej sytuacji komfortowo i poszukuje zarówno porady, jak i wsparcia prawnego. Aby szybko i możliwie bezproblemowo przejść przez sprawę rozwodową, niezbędny jest adwokat. Rozwód to sytuacja trudna dla małżonków, a nierzadko również dzieci, dlatego nasza kancelaria dokłada wszelkich starań, by proces przebiegał jak najszybciej i przy jak najmniejszym zaangażowaniu stron oraz dzieci. W zależności od potrzeb naszych klientów świadczymy także dodatkowe usługi mediacyjne i zapewniamy wsparcie na każdym etapie sprawy rozwodowej. Siedzibą naszej kancelarii jest Wrocław, choć coraz częściej zgłaszają się do nas również klienci spoza miasta.

Nie tylko w przypadku rozwodu ważny jest skuteczny adwokat – sprawy rodzinne to także kwestie spadkowe czy sprawy dotyczące alimentów bądź ograniczenia praw rodzicielskich. Alimenty płacone na utrzymanie dzieci wiążą się często ze żmudnym i skomplikowanym procesem dochodzenia do porozumienia między małżonkami, zwykle właśnie na drodze prawnej. Dlatego warto zdecydować się na usługi naszej kancelarii: wieloletnie doświadczenie w sprawach o alimenty sprawia, że pomożemy w szybkim i bezproblemowym zakończeniu tego typu sporów.

Reprezentujemy Klientów w sprawach o ustalenie ojcostwa, jak równie o zaprzeczenie ojcostwa.

Do kategorii spraw rodzinnych należą również sprawy, o adopcję, o ustanowienie rodziną zastępczą oraz o ustanowienie opieki.